sobota, 28 kwietnia 2018

Co czytać w maju? Subiektywny przegląd zapowiedziDługo broniłam się przed szykowaniem na bloga postów z zapowiedziami  głównie dlatego, że nie miałam na nie zbyt dobrego pomysłu, a nie chciałam powielać schematów i tworzyć niekończących się list. Z drugiej strony zawsze zależało mi, aby nasz blog zawierał przydatne informacje, a zapowiedzi zdecydowanie do nich należą. Długo zastanawiałam się nad tym, jaka forma byłaby odpowiednia i ostatecznie doszłam do wniosku, że najlepiej będzie postawić na prostotę: po prostu wspomnę Wam o tych książkach, które sama planuję zakupić. Średnio jest ich około 5, więc tak przygotowane posty nie będą zbyt długie i, mam nadzieję, przyjemnie będzie się je czytało.Linda Polman  Laleczki skazańców


Niezbyt często sięgam po literaturę faktu, ale są tematy, które interesują mnie bardziej niż inne. Książka Lindy Polman jest tu idelnym przykładem.

Laleczki skazańców to opowieść o systemie sądowo-penitencjarnym Stanów Zjednoczonych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji więźniów z wyrokiem kary śmierci. Autorka skupia się na postaciach kobiet  tych, które zdecydowały się na ślub z osadzonymi w celach śmierci i w dużej mierze z ich perspektywy opisuje całą sprawę.

Premiera 9 maja 2018.


Katarzyna Enerlich  Piękno z pól i łąkPamiętacie jeszcze taki okres na naszym blogu, kiedy książki Katarzyny Enerlich pojawiały się kilka razy w miesiącu? Już dobrych kilka lat minęło, odkąd zaczytywałam się w cyklu prowincjonalnym, ale do dziś jestem wierna autorce i każdą jej książkę czytam z zapałem, niezależnie od tematu.

Cieszę się bardzo, że autorka zdecydowała się podzielić swoją wiedzą dotyczącą natury i wykorzystania jej darów. Bo Piękno z pól i łąk to nie powieść, a poradnik dotyczący samodzielnej produkcji kosmetyków  całkowicie naturalnych, pozbawionych konserwantów i sztucznych substancji, a do tego po brzegi wypełnionych witaminami i mikroelementami wspaniałymi dla naszej skóry.

Już teraz mogę Wam zdradzić, że to książka przepięknie wydana i pełna informacji. Więcej powiem już niebawem!

Premiera: 9 maja 2018.François Forestier  Marilyn i JFK


Jeszcze nie zdążyłam przeczytać Twarzy Marilyn Monroe, a już zacieram sobie łapki na kolejną książce o blond aktorce. Cóż poradzę, że ostatnio na rynku pojawia się tyle tytułów, które dotyczą jej życia i sprawiają wrażenie bardzo dobrze napisanych?

François Forestier w swojej książce skupia się wyłącznie na jednym aspekcie życia Marilyn  jej relacji z prezydentem Johnem Fitzgeraldem Kennedym. Według opisu wydawcy przewija się tu wszystko: szantaż, manipulacja, sfałszowane wybory, brudne pieniądze. Marilyn Monroe, na skraju szaleństwa, i JFK, na granicy skandalu. Brzmi to raczej jak historia fabularna, kryminał, niż zwykła biografia, ale bardzo chetnie przekonam się na własnej skórze, jak będzie naprawdę.

Premiera: 16 maja 2018.Marta Kisiel  Toń

Do tej pory książki Marty Kisiel były domeną Sylwka  ja, mimo całej miłości do Ałtorki (pisownia zamierzona), nie potrafiłam się przekonać do sięgnięcia po jej dotychczasowe powieści. Wszyscy czytali, opisywali i chwalili, a ja, jak ten oporny cielaczek, stałam z boku i tylko się przyglądałam. Wszystko zmieniło Toń (dokładnie w tej formie gramatycznej, bo trzeba Wam wiedzieć, że w tytule jest czasownik w trybie rozkazującym, a nie rzeczownik oznaczający głębię wody).

Z opisu wydawcy: »Toń« to opowieść o tym, jak łatwo zniszczyć relacje międzyludzkie i jak trudno je odbudować, i najmocniejszych więziach, które rodzą się nie z podobieństw, lecz z różnic. Oraz o tym, że czasami trzeba odbyć podróż w czasie, aby się przekonać, kto przedkłada złoto i dzieła sztuki nad przyjaźń i lojalność.

Dzięki Wydawnictwu Uroboros będę miała możliwość poznać tę książkę przed premierą, jestem już w trakcie i powiem Wam, że zapowiada się naprawdę bardzo, bardzo dobrze.

Premiera: 23 maja 2018 + dostępna będzie na WTK.


Charlie Donlea  Uprowadzona


Miałam sporą ochotę na Dziewczynę z Summit Lake, ale nigdy nie było mi z tą książką po drodze. Tym razem nie pozwolę sobie na podobny błąd i najnowszy thriller Charlie Donlea przeczytam od razu po premierze.

Uprowadzona to historia dziewczyny, która staje się sławna po tym, jak udaje jej się uciec z rąk porywacza i uratować własne życie. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest zamknięta, a do odkrycia pozostało wiele tajemnic.

Premiera: 23 maja 2018.Małgorzata Rogala  Kopia doskonała


Na koniec moja wielka radość - najnowsza książka Małgorzaty Rogali, która nie będzie kontynuacją cyklu o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku, a całkiem nowym projektem. Dla mnie to radość o tyle, że po książki autorki chciałam sięgnąć od dawna, a jakoś wzbraniałam się przed wchodzeniem w kolejną serię od środka. No to teraz mam.

Sama powieść ma być początkiem zupełnie nowej serii o pogmatwanej, początkującej prywatnej detektyw. Zapowiada się wspaniale!

Premiera: 23 maja 2018.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.