Długo broniłam się przed szykowaniem na bloga postów z zapowiedziami – głównie dlatego, że nie miałam na nie zbyt dobrego pomysłu, a nie chciałam powielać schematów i tworzyć niekończących się list. Z drugiej strony zawsze zależało mi, aby nasz blog zawierał przydatne informacje, a zapowiedzi zdecydowanie do nich należą. Długo zastanawiałam się nad tym, jaka forma byłaby odpowiednia i ostatecznie doszłam do wniosku, że najlepiej będzie postawić na prostotę: po prostu wspomnę Wam o tych książkach, które sama planuję zakupić. Średnio jest ich około 5, więc tak przygotowane posty nie będą zbyt długie i, mam nadzieję, przyjemnie będzie się je czytało.
Linda Polman – Laleczki skazańców
Niezbyt często sięgam po literaturę faktu, ale są tematy, które interesują mnie bardziej niż inne. Książka Lindy Polman jest tu idelnym przykładem.
Laleczki skazańców to opowieść o systemie sądowo-penitencjarnym Stanów Zjednoczonych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji więźniów z wyrokiem kary śmierci. Autorka skupia się na postaciach kobiet – tych, które zdecydowały się na ślub z osadzonymi w celach śmierci i w dużej mierze z ich perspektywy opisuje całą sprawę.
Premiera 9 maja 2018.
Katarzyna Enerlich – Piękno z pól i łąk
Pamiętacie jeszcze taki okres na naszym blogu, kiedy książki Katarzyny Enerlich pojawiały się kilka razy w miesiącu? Już dobrych kilka lat minęło, odkąd zaczytywałam się w cyklu prowincjonalnym, ale do dziś jestem wierna autorce i każdą jej książkę czytam z zapałem, niezależnie od tematu.
Cieszę się bardzo, że autorka zdecydowała się podzielić swoją wiedzą dotyczącą natury i wykorzystania jej darów. Bo Piękno z pól i łąk to nie powieść, a poradnik dotyczący samodzielnej produkcji kosmetyków – całkowicie naturalnych, pozbawionych konserwantów i sztucznych substancji, a do tego po brzegi wypełnionych witaminami i mikroelementami wspaniałymi dla naszej skóry.
Już teraz mogę Wam zdradzić, że to książka przepięknie wydana i pełna informacji. Więcej powiem już niebawem!
Premiera: 9 maja 2018.
François Forestier – Marilyn i JFK
Jeszcze nie zdążyłam przeczytać Twarzy Marilyn Monroe, a już zacieram sobie łapki na kolejną książce o blond aktorce. Cóż poradzę, że ostatnio na rynku pojawia się tyle tytułów, które dotyczą jej życia i sprawiają wrażenie bardzo dobrze napisanych?
François Forestier w swojej książce skupia się wyłącznie na jednym aspekcie życia Marilyn – jej relacji z prezydentem Johnem Fitzgeraldem Kennedym. Według opisu wydawcy przewija się tu wszystko: szantaż, manipulacja, sfałszowane wybory, brudne pieniądze. Marilyn Monroe, na skraju szaleństwa, i JFK, na granicy skandalu. Brzmi to raczej jak historia fabularna, kryminał, niż zwykła biografia, ale bardzo chetnie przekonam się na własnej skórze, jak będzie naprawdę.
Premiera: 16 maja 2018.
Marta Kisiel – Toń
Do tej pory książki Marty Kisiel były domeną Sylwka – ja, mimo całej miłości do Ałtorki (pisownia zamierzona), nie potrafiłam się przekonać do sięgnięcia po jej dotychczasowe powieści. Wszyscy czytali, opisywali i chwalili, a ja, jak ten oporny cielaczek, stałam z boku i tylko się przyglądałam. Wszystko zmieniło Toń (dokładnie w tej formie gramatycznej, bo trzeba Wam wiedzieć, że w tytule jest czasownik w trybie rozkazującym, a nie rzeczownik oznaczający głębię wody).
Z opisu wydawcy: »Toń« to opowieść o tym, jak łatwo zniszczyć relacje międzyludzkie i jak trudno je odbudować, i najmocniejszych więziach, które rodzą się nie z podobieństw, lecz z różnic. Oraz o tym, że czasami trzeba odbyć podróż w czasie, aby się przekonać, kto przedkłada złoto i dzieła sztuki nad przyjaźń i lojalność.
Dzięki Wydawnictwu Uroboros będę miała możliwość poznać tę książkę przed premierą, jestem już w trakcie i powiem Wam, że zapowiada się naprawdę bardzo, bardzo dobrze.
Premiera: 23 maja 2018 + dostępna będzie na WTK.
Charlie Donlea – Uprowadzona
Miałam sporą ochotę na Dziewczynę z Summit Lake, ale nigdy nie było mi z tą książką po drodze. Tym razem nie pozwolę sobie na podobny błąd i najnowszy thriller Charlie Donlea przeczytam od razu po premierze.
Uprowadzona to historia dziewczyny, która staje się sławna po tym, jak udaje jej się uciec z rąk porywacza i uratować własne życie. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest zamknięta, a do odkrycia pozostało wiele tajemnic.
Premiera: 23 maja 2018.
Małgorzata Rogala – Kopia doskonała
Na koniec moja wielka radość - najnowsza książka Małgorzaty Rogali, która nie będzie kontynuacją cyklu o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku, a całkiem nowym projektem. Dla mnie to radość o tyle, że po książki autorki chciałam sięgnąć od dawna, a jakoś wzbraniałam się przed wchodzeniem w kolejną serię od środka. No to teraz mam.
Sama powieść ma być początkiem zupełnie nowej serii o pogmatwanej, początkującej prywatnej detektyw. Zapowiada się wspaniale!
Premiera: 23 maja 2018.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.