poniedziałek, 26 grudnia 2016

Pod choinką książek moc... (stos 7/2016)

Święta powoli dobiegają końca i choć pewnie niektórzy z Was mogą cieszyć się wolnymi chwilami aż do Nowego Roku, dla nas jutrzejszy poranek oznacza powrót do pracy. W ramach minimalnej chociaż mobilizacji i wdrażania się w rytm zadaniowy, postanowiliśmy przygotować posta. Nie recenzję (to byłoby zbyt wiele patrząc na ostatnie czasy), ale stosik. Z pewnością nie jesteśmy jedynymi osobami, dla których grudzień okazał się być łaskawy w kwestii nowych książek. Dziś nie pokażemy Wam jednak zakupów (taki post pojawi się w styczniu), a prezenty, które z różnych źródeł otrzymaliśmy.

Na pierwszy ogień pójdą zdobycze Sylwka, co już samo w sobie będzie zjawiskiem niezwykłym, bowiem w ostatnich stosikach nie miał on za bardzo udziału. Tym razem jednak kumulacja okazji przyniosła kilka nowych pozycji książkowych również dla niego. Teksty Marka Krajewskiego to uzupełnienie sporej kolekcji, która jest już w jego posiadaniu (i nadal nie jest kompletna). Rybak znad Morza Wewnętrznego był na sylwkowej chciejce, natomiast biografia George'a Lucasa oraz ilustrowany album o Gwiezdnych Wojnach idealnie wpisują się w jego zainteresowania.

Z kolei dla Kaś grudzień przyniósł mniej zaskoczeń, ale więcej spełnionych książkowych marzeń. Żona Inkwizytora to prezent jeszcze z listopadowych imienin, który dotarł dopiero w tym miesiącu, w dodatku wzbogacony o pozostałe dodatki z tej edycji Cute Boxa (jeśli jesteście zainteresowani, na czym polega cała inicjatywa, możecie zerknąć na Facebooka). Behawiorystę (którego recenzję możecie przeczytać tutaj) Kaś znalazła w mikołajkowym bucie. Dasz radę to prezent z wymianki u Królowej Moli (obdarowującą była Karolina z bloga Misz Masz Girl; podsumowanie akcji z pewnych względów w tym roku się nie pojawi, ale u Agnieszki możecie zobaczyć, jaki prezent przygotowała Kaś). Z kolei Pod prąd, Tłumacz rzeczy i komiks o Lokim to nabytki typowo podchoinkowe.


Jak Wam minęły Święta? Też znaleźliście pod choinką książki? 
Koniecznie dajcie znać!12 komentarzy:

 1. Ja znalazłam dwa grube tomiszcza, niestety Mikołaj nie wiedział, że to część trzecia i czwarta😕 także teraz muszę szukać dwóch poprzednich☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups... Mikołaj pewnie miał dużo na głowie (rozwiezienie tylu prezentów!) i stąd pomyłka... Albo elfy zawiniły. ;)

   Usuń
 2. Gratuluję stosików. :)
  Tylko jedną książkę (od Mikołaja). Llosę z 2011, ale tematyka raczej w moim kręgu zainteresowań. Braki mikołajowe sam sobie uzupełnię - i książka Biedronia tam się znajdzie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Llosa zawsze w cenie, ten prezent nie wychodzi z mody. :)

   Usuń
 3. Lektury zapowiadają się bardzo intrygująco :) Przyjemnego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ćwiartkę na raz, pani Karoliny Korwin-Piotrkowskiej, nie mogę się doczekać, aż wezmę się za czytanie! :)
  Bardzo fajne te stosiki, czaję się na Behawiorystę pana Mroza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie sięgnęłabym w końcu po książkę pani Karoliny, kiedyś było mi całkiem po drodze z jej opiniami na różne tematy. :) A "Behawiorystę" polecam całym sercem!

   Usuń
 5. O mamom, z Waszego stosika skojarzyłam tylko dwie pozycje - Mroza i LeGuin :D chociaż sama ich nie czytałam. Tylko zasłyszała. No ale co tam;))) U mnie grudzień był/jest bardzo obfity w książki i chociaż przeczytałam(jak na razie) mniej niż w listopadzie to wynik i tak uważam za ładny:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja niestety nie znalazłam żadnych książek pod choinką :(
  "Behawiorysty" niesamowicie zazdroszczę! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę Lukasa!! Uwielbiam GW :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Komiks "Loki"? Jestem ciekawa jak się Wam spodoba :D

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.