środa, 24 września 2014

Konkurs pomocowy /zakończony/

Nie tak miał wyglądać ten konkurs... Planując wyjazd na Copernicon mieliśmy cichą nadzieję, że pojawi się na nim Jacek Piekara i wyszarpiemy dla Was jakieś fajne tomiszcze z autografem autora. Tenże jednak zawiódł (nihil novi), a my zostaliśmy z niczym....

Ale nadarzyła się inna okazja.

Od jakiegoś czasu borykamy się na blogu z pewną nieścisłością. Otóż, jak powszechnie wiadomo, jest nas dwoje i oboje aktywnie (choć z różną częstotliwością) tu działamy. Kto się tu zjawia częściej, ten wie i nie ma z tym problemu, czasem jednak trafiają się osoby, którym sama forma recenzji nie wystarczy i w komentarzach zwracają się zawsze z automatu w formie żeńskiej. Sylwkowi jest smutno, bo wszak dziewczynką nie jest i słusznie ma prawo domagać się równości płci. Z myślą o tym jakiś czas temu Kaś oświadczyła, że jeśli kolejna osoba nie zauważy, kto jest autorem tekstu, ogłosimy konkurs i za pośrednictwem tej formy będziemy szukać pomocy.

Jak powiedziała, tak uczyniła...
A teraz do rzeczy.Nagrodą w konkursie jest książka Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa", która według blogosfery jest świetna i wspaniała. My sami boimy się do niej sięgnąć, bo i autorka wzbudza w nas przeróżne skojarzenia. Zachęcamy jednak, cicho wierząc, że tak wiele osób nie może się mylić. ;)

Co do zadania konkursowego - zwycięzca będzie losowany, a zgłosić się może każdy. Za zwykły komentarz "zgłaszam się + nick + mail" otrzymacie jeden los. Jeśli jednak zechcecie nam pomóc i dodatkowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe będziemy Wam bardzo wdzięczni. By zdobyć drugi los, a co za tym idzie dodatkową szansę w konkursie, wymyślcie jakąś dobrą metodę, którą można by oznaczać posty tak, aby było to rozróżnienie wyraźniejsze niż malutkie podpisy "Kaś" i "Sylwek" w stopce pod postem. Wszelkie rozwiązania przyjmiemy chętnie i z radością - zostawiajcie je w komentarzach razem ze zgłoszeniami.

Konkurs potrwa do końca października, zwycięzcę ogłosimy 2. listopada. Aby się zgłosić należy mieć adres korespondencyjny na terenie Polski. Nagrodę wyślemy zwycięzcy na nasz koszt.


29 komentarzy:

 1. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Kiga
  mail: agnik56@onet.pl

  Co do pytanie to ja proponuję zrobić sobie takie małe banerki z imieniem i po prostu je wklejać (jak zdjęcie) przy tworzeniu nowej notki.

  OdpowiedzUsuń
 2. K&S: Tytuł posta
  Kaś: Tytuł posta
  Sylwek: Tytuł posta
  np.

  Kaś: "Malowany Ptak" Jerzy Kosiński
  Sylwek: "Morza wszeteczne" Marcin Mortka
  K&S: Konkurs

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się + ampH + zpiorem@gmail.com

  Wracam po długiej nieobecności i od razu na konkurs! :)

  Najciemniej pod latarnią jak to mawiają, a do tego najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Kolory czcionek wpisów - wybrać trzy. Jeden dla Kaś, jeden dla Sylwka i jeden wspólny, np. na konkursy czy coś. Każde z Was będzie zasuwało na innym, nawet jak się pomyli i zapomni w trakcie pisania to można wyedytować. :) W menu po prawej wrzucić legendę gdzieś wysoko, żeby było jasne. Kolory dobrać tylko tak, aby nie były oczojebne i nie zrobiły z bloga kalejdoskopu, ale żeby były jednocześnie zupełnie różne. Ot co. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszać się nie zgłaszam, ale myślę, że dobrym pomysłem byłoby umieszczenie np. w tytule postu hasła "Męskim okiem". :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się
  Dominika S.
  dosiak90@gmail.com

  Jeśli chodzi o oznaczanie postów to proponuję w tytule pisać Recenzja Sylwka/ Recenzja Kaś i dopiero tytuł książki. Na pewno nikt nie przegapi płci autora :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W tytule posta to dobry pomysł, najbardziej podoba mi się pomysł Lary Notsil (ukradła mi ideę ;p chciałam zaproponować to samo!) Jeżeli jednak nie chcecie "tłamsić" tytułu (;D) to od razu pod tytułem posta, jako pierwsze słowa, wrzucić dośrodkowany tekst (lub specjalnie stworzony baner, nie rażący w oczy) w stylu: "dwojgiem oczu Sylwka" jako aluzja do nazwy bloga, ew. coś prostszego: pisał/tworzył/wykreował Sylwek, analogicznie do Kaś ofc. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się:
  obserwuję jako Absurdalna.
  mail: inia.ewelina@gmail.com

  A może.... na samym końcu posta, jedno z Waszych imion? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: ma ra
  e-mail: mara180893@gmail.com
  Odp: najprostsze rozwiązania są najlepsze...czyli proponuję, aby w tytule posta zastosować taki myk: "Tytuł posta - recenzował/a Sylwek/Kaś" i od razu będzie wiadomo, kto pisał :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zgłaszam się, bo książkę mam i zaufajcie mi - jest świetna ;) Nie ma nic wspólnego z serią diabelsko-anielską, jeśli boicie się tego rodzaju powiązań.
  A moja propozycja na rozróżnienie jest taka: umieśćcie stopkę u góry, zamiast na dole. Albo zaczynajcie recenzję od słów - "To ja, Kaś" lub "To ja, Sylwek" ;)
  Jednak moim zdaniem rozróżnienie nie jest potrzebne, w końcu wypada CZYTAĆ recenzje przed pozostawieniem komentarza, a wtedy łatwo domyślić się kto pisał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja własnie przez to, że naczytałem się o wcześniejszych dziełach autorki, boję się sięgnąć po "Drugą szanse". Ale może w końcu się przełamię i ją przeczytam. ;>

   Usuń
 10. Zgłaszam się :D Kamil czubek.kamil@gmail.com

  Co do pomysłu jest pewien kod w html-u, który daje możliwość "przypięcia" banerku/obrazka na stałe do postu. Musicie stworzyć swoje banery z podpisami, wklepać kod do szablonu i gdy jedno z Was będzie pisało posta, usuwa banerek tej drugiej osoby, pozostawiając swój i gitara :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się! ;)
  E-mail: elfikbook@gmail.com
  Nick: Elfik Book
  Odpowiedź: Proponuję jakieś wyróżniki typu ~~,**, ♥♥,♠♠ itp.
  Banerek na: http://lustrzananadzieja.blogspot.com/p/konkursy.html
  Pozdrawiam Was! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się :)
  e-mail:riana@wp.pl
  Nick: Adriana B.
  Nie wiem czy istnieje opcja taka w kodzie html, ale jeżeli da się wstawiać animowane gify, można stworzyć taki gif jak pisze się Wasze imiona, literka za literką, myślę, że to dość ciekawa propozycja :)
  Baner zaraz pojawi się na stronie

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: brisingr M
  e-mail: brisingrm18@gmail.com
  Nawiązując do nazwy bloga, notki możecie rozróżniać dopisując do tytułu notki "Okiem Kaś" lub "Okiem Sylwka", niebanalne i oryginalne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że wtedy wyjdzie, że będzie dwoje oczu zamiast czworo - jedno Kaś, a drugie Sylwka;p Ale coś z tymi oczami możecie pokombinować.

   Usuń
 14. Zgłąszam się :)
  justyna238@spoko.pl
  Obserwuję: Literatka M.

  By nie popełnić gafy i nie pomylić płci recenzenta, najlepiej czytać recenzje przed komentowaniem. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że nie każdy tak robi. Aby tego uniknąć, można na przyład wstawiać pod postem bannerek: Według Kaś/Według Sylwka czy coś takiego :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się :)
  marpleous@gmail.com
  Marta Marple
  Co do pytania konkursowego - może już w tytule posta zaznaczać, kto pisze? Np. [Kaś] Tytuł posta.
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Oliwia P
  E-mail : oliwiapotocka@wp.pl

  Ja mogę zaproponować jakieś banerki na początku każdego postu z napisem typu (małymi literami u góry ) 'Zdaniem', lub 'Recenzja', lub 'Wita Was' i dużymi literami pod spodem imię. Gdzieś z boku może być jakieś zdjęcie albo avatar czy coś. Sama chętnie wykonam coś takiego jeśli spodoba Wam się ten pomysł, bo w grafice komputerowej siedzę już jakiś czas :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Magda Saska-Radwan
  mail: mmsaskaradwan@gmail.com

  Na początku:
  "Oczami Kasi" lub "Oczami Sylwka" :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako Wiecznie Zaczytana
  hinata98@o2.pl

  A co do problemu, to chyba nie będę oryginalna, ale proponuje, zebyscie wymyslili jakies haslo, ktore po prostu bedziecie wpisywac w tytule recenzji ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako: Edyta Chmura
  e-mail: edyta.cha@wp.pl

  Ja bym nie mieszała tytułu posta z tym, kto pisał recenzję. Równie czytelne będzie umieszczenie tej informacji po tytule, a przed tekstem. Dobry jest pomysł z utworzeniem oryginalnych banerów albo zwykłego podpisu, wyróżnionego kolorową czcionką.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Anemone
  E-mail: magdalena.laj@vp.pl

  Myślę, że w tytule posta, po napisaniu tytułu książki można po myślniku dać informację, kto napisał recenzję. Gdzieś ktoś już wyżej wspomniał o osobnych kolorach i sądzę, że to też fajny pomysł ;D

  OdpowiedzUsuń
 21. Biorę udział :)
  E-mail: ilovehorses@opoczta.pl
  Obserwuje jako: Smileee :D
  A może informację o autorze posta podawać na początku posta, ale nie w tytule? Np. Recenzja by Sylwek.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się :)
  Obserwuj fanpage jako Wiktoria Półtoraczyk (liczy się? :) )
  e-mail: wiki.p@amorki.pl

  Można po prostu w tytule dopisać "~ Kaś i Sylwek" albo na początku wpisu trochę większymi literami :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Missisipi
  E-mail: ania.maj68@onet.pl

  Może niech każde z Was ma własną czcionkę? Np. Sylwek prostą, zwykłą, a Kaś bardziej ozdobną itp.? ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Biorę udział.
  Nick (obserwacja): OnlyOne
  E-mail: magda.misiak@opoczta.pl
  Myślę, że zamiast samego nicka można by pisać pełne zdanie "Recenzja napisana przez.." - wyśrodkowane, wyraźne.

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziękujemy Wam za tak liczne zgłoszenia i odpowiedzi! Wyniki już niebawem. :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.