poniedziałek, 17 lutego 2014

Liebster Blog Award #3

Liebster Blog Award po raz trzeci! Tym razem nominację zawdzięczamy ampH - dziękujemy! Bijemy rekordy prędkości i odpowiedzi udzielamy w tym samym dniu, w którym poznaliśmy pytania. ;)


1. Wolisz książki nowe czy używane?

Kaś: Nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia. To, że ktoś dany egzemplarz miał już w rękach nie zmniejsza dla mnie jego wartości, a gdy książka jest zniszczona, zwyczajnie się nią zajmuję i naprawiam, co się da. 

Sylwek: Przyznam szczerze, że zawsze wolałem nowe książki, jednak od jakiegoś czasu przekonałem się do używanych - zwłaszcza, że niektóre z pożądanych przeze mnie pozycji można już kupić wyłącznie z drugiej ręki.

2. Ile potrafisz przeczytać książek w miesiącu?

Kaś: W zeszłym miesiącu pobiłam swój rekord i przeczytałam ich 9, ale mam nadzieję, że w tym będzie jeszcze lepiej. (: Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie mam zajęcia – mniej czytałam, gdy chodziłam do pracy i wracałam w nocy, teraz wykorzystuję każdą wolną minutę.

Sylwek: Pamiętam czasy, gdy potrafiłem niebezpiecznie zbliżać się do poziomu 10 książek w miesiącu... Ale od dłuższego czasu nie zdarza mi się przeczytać więcej niż czterech książek ;/

3. Jakie jest Twoje ulubione danie (dla ciała, nie ducha)?

Kaś: Naleśniki.

Sylwek: Obecnie jestem fanem wszelkiego rodzaju potrawek z kurczaka ;D

4. Jakie są Twoje największe wady i zalety?

Kaś: Jestem asertywna i na co dzień w miarę pewna siebie. Niestety również bardzo rozrzutna, nerwowa i często nader złośliwa.

Sylwek: Zawsze mam problem z wymienieniem swoich zalet... Co do wad to chyba jako największe mogę wskazać lenistwo i nieumiejętność podejmowania decyzji.

5. Wolisz ekranizacje książek czy kontynuacje filmowe/serialowe będące wyobraźnią scenarzystów?

Kaś: Dobre adaptacje nie są złe, a kontynuacje z reguły nie wnoszą do sprawy nic pozytywnego.

Sylwek: Chyba ekranizacje, nawet jeśli przyjmują formę bardzo luźnej adaptacji. Pisanie scenariusza będącego kontynuacją historii z książki wydaje mi się swego rodzaju "świętokradztwem" świata stworzonego przez pisarza.

6. Kiedy ostatni raz byłeś/aś w kinie i na jakim filmie?

Kaś & Sylwek: Byliśmy razem, w Walentynki, na jakże romantycznym filmie – „Pod Mocnym Aniołem”. Teraz oboje nas ciągnie do książki Pilcha!

7. Kto jest Twoim ulubionym autorem/autorką książek i dlaczego?

Kaś: Sienkiewicz! Nasz wspaniały, rodzimy prekursor fantastyki historycznej.

Sylwek: Im bardziej się nad tym pytaniem zastanawiam, tym ciężej znaleźć mi odpowiedź. Chyba żadnego autora nie wskazałbym jako ulubionego - mam nadzieję, że jeszcze na takiego natrafię ;>

8. W ilu bibliotekach masz założone karty?

Kaś: Oprócz uczelnianej będzie ich chyba pięć. Trzy w moim mieście, pozostałości z czasów, gdy biegałam gdzie się da, szukając czegoś nowego w temacie książek o narkomanach. Do tego gdańska Karta do Kultury i karta Książnicy Pomorskiej.

Sylwek: Wstyd się przyznać, ale w żadnej (nie licząc biblioteki uniwersyteckiej). Dawniej zawsze preferowałem pożyczanie książek od znajomych, obecnie zaś wciąż rosnąca liczba nieprzeczytanych książek na moich półkach w sposób wystarczający zaspokaja moje potrzeby czytelnicze.

9. Czy zdarzyło Ci się oddać książki na aukcje charytatywne?

Kaś: Nie, moje książki są moje, to dla mnie wychuchana kolekcja.

Sylwek: Jak do tej pory nie, niewykluczone jednak, że kiedyś się to zdarzy.

10. Jesteś bardziej egoistą/tką czy altruistą/tką?

Kaś: Bardziej egoistką, choć wciąż uważam, że granica między asertywnością a egoizmem jest cieniutka. 

Sylwek: Zdecydowanie od zawsze byłem i jestem altruistą. Choć przyznać trzeba, że widać to w moim zachowaniu mniej niż jeszcze kilka lat temu - chyba po prostu się zestarzałem..

2 komentarze:

  1. Sienkiewicz! *.* Tak mało osób go lubi! Pamiętajcie, że mam jeszcze jedną zaległą nominację, możecie zawsze znowu pobić rekord i odpowiedzieć w ciągu godziny od otrzymania nominacji! ^^

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Właśnie byłam ciekawa, czy reakcja na Sienkiewicza będzie radosna, czy raczej na zasadzie obrzydzenia. ;D

      Usuń

Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.