poniedziałek, 24 marca 2014

Pyrkonowy stosik (5/2014) + konkurs /zakończony/

Nie było nas na blogspocie kilka dobrych dni. Po pierwsze - świętowaliśmy, że w końcu możemy pobyć razem dłużej niż kilka godzin, a po drugie - balowaliśmy na Pyrkonie, czyli największym festiwalu fantastyki w Polsce. Trzy dni przeładowane prelekcjami, graniem w gry planszowe, konkursami i oczywiście zakupami. W tym miesiącu nie będziemy się chwalić stosikiem książkowym, ponieważ ogrom nowości przeszedł wszelkie oczekiwania - nawet te nasze. Rzec można krótko - mamy co najmniej miesięczny szlaban na zakupy w tym zakresie.

Oprócz napiętego planu prelekcji, o których więcej powiemy w specjalnym podsumowaniu nieco później, na tegorocznym Pyrkonie postanowiliśmy zdobyć podpisy całej masy pisarzy. Plan wykonaliśmy w 120%, bo oprócz tych tomów, które zabraliśmy z domu, wpadło nam w ręce kilka dodatkowych. Poniżej stosik - każda zaprezentowana książka opatrzona jest specjalną dedykacją. (:


Od góry mamy tu książkę Macieja Parowskiego (sam stwierdził, że wybraliśmy nie najlepszą. ;)), Tomasza Kołodziejczaka, Rafała Dębskiego, Olgi Gromyko, Martyny Raduchowskiej, Anety Jadowskiej, Andrzeja Pilipiuka, Anny Głomb i Iwony Michałowskiej. Cztery ostatnie tytuły to nowości na naszych półkach - "Zoo City" Lauren Beukess (której nowa książka, "Lśniące dziewczyny" miała premierę właśnie na Pyrkonie), "Piknik w piekle" Dawida Kaina i Kazimierza Krycza Jr. (książka sprzed dziesięciu lat, będąca debiutem literackim obu panów, pozyskana w zamian za recenzję), "Dom na wyrębach" Stefana Dardy oraz "Szczęśliwa Ziemia" Łukasza Orbitowskiego. Wyszło na bogato!

Ale żeby nie było, ze będąc na Pyrkonie zapomnieliśmy całkiem, co robimy na co dzień, przygotowaliśmy również coś dla Was. Ogłaszamy konkurs, w którym możecie wygrać książkę Jarosława Grzędowicza "Wypychacz zwierząt" ze specjalnym autografem autora! Fakt, że na naszym blogu recenzji owej książki nie ma, ale jest to jeden z niewielu tytułów, który czytaliśmy oboje i który oboje możemy polecić Wam z całego serca. Oczywiście jak to w antologii - poziom jest różny, ale zawsze bardzo wysoki, a Grzędowicz naprawdę po mistrzowsku potrafi budować napięcie i zaskakiwać czytelnika. Poza tym nowe wydanie ma przepiękną okładkę - Sylwek zazdrości zwycięzcy, bo sam ma starą wersję. ;)

Co trzeba zrobić, aby tę książkę dostać? Wystarczy wyrazić chęć w komentarzu pod tym postem. Nie będziemy zamęczać Was pytaniami, bo sami jesteśmy wyczerpani po wyjeździe, ale już teraz zapewniamy, że kolejnym razem nie będzie aż tak łatwo!

Krótki regulamin:
1. Organizatorami i fundatorami nagród są właściciele bloga "Czworgiem Oczu" znajdującego się pod adresem czworgiem-oczu.blogspot.com.
2. Nagrodą w konkursie jest książka Jarosława Grzędowicza "Wypychacz zwierząt" z autografem autora.
3. Konkurs trwa od 24.03.2014 r. do 4.04.2014r do godziny 23.59.
4. Wyniki zostaną zamieszczone w ciągu 3 dni od daty zakończenia konkursu.
5. Zwycięzca zostanie wybrany w drodze losowania.
6. Uczestnikiem może być każdy, kto posiada adres korespondencyjny w Polsce, nie trzeba prowadzić bloga. Aby wziąć udział w losowaniu należy zamieścić pod postem konkursowym komentarz, wyrażający chęć udziału w konkursie.
7. W ciągu 5 dni od ogłoszenia wyników zwycięzca zobowiązany jest do wysłania danych adresowych na adres czworgiem@gmail.com.
8. W przypadku nie nadesłania danych w terminie wskazanym w pkt 7 nagroda przepada na rzecz osoby wyłonionej w dodatkowym losowaniu.
9. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania przez organizatorów danych adresowych zwycięzców.
10. Zgłoszenie do konkursu oznacza akceptację regulaminu.

Zachęcamy do udziału w zabawie, a tymczasem powoli zabieramy się za nadrabianie zaległości na Waszych blogach, a także pisaniu nowych recenzji i pyrkonowego podsumowania. Poza tym konkurs to nie koniec niespodzianek w najbliższych dniach, także trzymajcie się mocno i czekajcie - wszystko po kolei się powyjaśnia. (:

30 komentarzy:

 1. Wyrażam chęć wzięcia udziału ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaaaaaaa! Jak ja Wam zazdroszczę Pyrkonu! I tych wszystkich wspaniałych książek! Ech, aż mi się łezka w oku zakręciła na wspomnienie moich lat spędzonych na graniu w RPG ;)
  Żeby choć troszkę uszczknąć z Pyrkonu zgłaszam się po książkę Jarosława Grzędowicza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej... Ależ wy również aktywnie rozwijacie swoją pasję czytania :) Tylko do pozazdroszczenia, w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, że to w rozwijaniu pasji pomaga - wyjechałam z konwentu naładowana pozytywnymi emocjami, nowymi siłami czytelniczymi, no i masą inspiracji. (:

   Usuń
 4. Zgłaszam się!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie się obłowiliście ;D Zazdroszczę Pyrkonu, to musi być niesamowite uczucie być pomiędzy tyloma ludźmi z podobnymi pasjami, ach! :) Tym razem się nie zgłaszam, bo ostatnio już u Waś wygrałam ;p Ale nagroda świetna i jeszcze z autografem, caceńko! :)
  PS. Czekam na te niespodzianki :>

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję owocnego wyjazdu i zgłaszam swój udział w konkursie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z chęcią wezmę udział w konkursie! Tak więc - zgłaszam się ;)

  A co do stosiuku - WOW!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!! :)
  Oczywiście, że się zgłaszam! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zazdroszczę takiego stoooosu ! :3
  Do konkursu się nie zgłoszę, gdyz książka nie jest w moim typie aczkolwiek życzę szczęścia innym :* !! :)

  http://natalax3recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdroszczę, zazdroszczę i jeszcze raz zazdroszczę! Marzyłam o tym, aby wybrać się na Pyrkon, ale niestety się nie udało... :(
  I oczywiście, że zgłaszam się do udziału w konkursie :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyrażam chęć wzięcia udziału w konkursie, gdyż z autorem, chcę się poznać już od jakiegoś czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się do udziału w konkursie - taką nagrodę chciałoby się mieć na półce :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny stos. Zwłaszcza "Dom na wyrębach" :) Ja niestety nie miałem możliwości by w tym roku na Pyrkonie, ale mam nadzieję, że za rok się uda ;)
  Co do konkursu to z chęcią wezmę udział ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie (również mam konkurs w toku;))
  http://sniacy-za-dnia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie jestem ciekawa tej książki Stafana Dardy - wybrałam ją raczej przypadkowo, ale wydaje mi się klimatyczna, tym bardziej że jego opowiadania, z którymi miałam styczność, takie właśnie były.

   Usuń
 14. Wyrażam chęć wzięcia udziału ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Proszę mnie również wziąć pod uwagę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Wyrażam chęć wzięcia udziału. : )

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się do Konkursu :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zazdroszczę Wam Pyrokonu.. Ale jeszcze bardziej zazdroszczę TYLU KSIĄŻEK!!
  Zgłaszam się! ;D

  OdpowiedzUsuń
 19. Chętnie wezmę udział w konkursie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Z przyjemnością zgłaszam się do udziału w konkursie ;)

  Stos okazały, na żywo zapewne wygląda jeszcze lepiej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda jak wygląda, ale - ba! - pachnie książkami. No i niesie za sobą masę wspomnień ze zdobywania kolejnych podpisów. ;3

   Usuń
 21. I ja bardzo chętnie zgłaszam się do konkursu, smakowita nagroda :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. Dziękujemy Wam bardzo za wszystkie zgłoszenia - wyniki ogłosimy jutro. (:

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.