środa, 18 listopada 2015

Konkurs z książką „Trzynaście powodów” /zakończony/


Tak jak było wspomniane przy okazji recenzji, zapraszamy Was serdecznie na konkurs. Dawno nie organizowaliśmy żadnego rozdania, a to przecież taka przyjemna forma interakcji z czytelnikami! Wszyscy lubimy otrzymywać nagrody, a wszelkie paczki są mile widziane zwłaszcza przed Świętami. Poza tym książka, która jest do wygrania, to pozycja naprawdę godna zainteresowania i podzielenia się z innymi, zależy nam więc, żeby zwrócić na nią Waszą uwagę.

Co należy zrobić, aby wygrać? Wystarczy pod tym postem zamieścić komentarz, w którym będzie zgłoszenie oraz odpowiedź na pytanie konkursowe. Nie jest ono trudne. Po prostu napiszcie choć jeden powód, dla którego Waszym zdaniem warto żyć. Dlaczego życie jest piękne? Co Was motywuje do działania? Stwórzmy tutaj listę optymistycznych twierdzeń, do których zawsze będziemy mogli zajrzeć.

Konkurs trwa od dziś do 10 grudnia (zgłaszać się można do północy). Dajemy Wam nieco mniej czasu niż zwyczajowy miesiąc, aby paczka z nagrodą dotarła do odbiorcy jeszcze przed Świętami. Nagrodę wysyłamy tylko na terenie Polski. Zwycięzca zostanie wybrany poprzez losowanie, a wyniki ogłosimy 11 grudnia w specjalnym poście. Na adres do przesłania nagrody czekamy 3 dni – jeśli wybrana osoba się nie odezwie, wyłonimy kolejną, choć oczywiście mamy nadzieję, że taka sytuacja się nie zdarzy.

Dla chętnych jak zwykle baner konkursowy, który możecie udostępniać na swoich stronach.


Dziękujemy serdecznie DW Rebis za przekazanie egzemplarza książki dla zwycięzcy!

Powodzenia!

16 komentarzy:

 1. Zgłaszam się :)
  Dlaczego życie jest piękne? Bo jest tak nieprzewidywalne, że nawet gdy tracimy nadzieję, potrafi zaskoczyć nas piękną niespodzianką. Warto żyć, by kochać i być kochanym - to chyba największe szczęście. :)
  kasiaj1-86@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się.
  kaariokaa@op.pl

  Dlaczego życie jest piękne? Bo mieści w sobie wiele zagadek, fascynujących momentów, niezapomnianych chwil. Bo jest darem, który można fantastycznie wykorzystać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się. :) Mail: aya.chan2901@gmail.com

  Życie jest piękne z wielu powodów, ale jeden z tych najbardziej magicznych zamyka się w słowie "książki". Z jednej strony mamy tylko jedno życie, z drugiej, jeśli czytamy, przeżywamy tak wiele najróżniejszych emocji i przygód, że czujemy się, jakbyśmy mieli tych żyć więcej. :) Naprawdę, wydaje mi się, że bez książek nasza egzystencja już tak piękna by nie była! Co więcej, to książki i wyobraźnia pozwoliły mi przetrwać ciężkie chwile i na nowo ukazały mi piękno świata. :)

  Pozdrawiam Was serdecznie!
  http://hon-no-mushi-da.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się.
  mail: mrocznaalice@onet.pl
  Dla mnie to pytanie jest niezwykle trudne ze względu na to, że jestem urodzoną pesymistką. Jednak jeżeli chcecie dowiedzieć się co sprawia, że nawet dla pesymistów życie czasami okazuje się piekne to zapraszam Was do przeczytania mojej poniższej wypowiedzi.
  Według mnie życie jest piękne, bo jest jedno. Piękne, a zarazem bolesne jest w nim fakt, że żaden dzień się nie powtórzy. To sprawia, że jesteśmy w stanie dostrzeć piękno w najmniejszych nawet fragmentach naszego istnienia. Piękne jest również to, że w życiu możemy być kim tylko zechcemy wystarczy ku temu jedynie odtobine odwagi. Niesamowity jest fakt, że każdego dnia spotyka nas coś innego. Uczymy się, poznajemy i tworzymy. To wszystko wpływa na pozytywne aspekty naszego życia. Jednak najpiękniejszym zjawiskiem na tym świecie jest przyroda, która powoduje, że mnie osobiście chcę się wstać rano i ruszyć do jakiegokolwiek działania.
  Rany... Nigdy nie użyłam aż tak wiele razy słowa "piękne".

  Bannerek: kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Przemyślę odpowiedź i jak przyjdzie mi na myśl coś mądrego, na pewno się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto żyć, aby móc dać coś z siebie innym, bo wtedy jesteśmy szczęśliwi. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. zgłaszam się :D życie jest piękne bo można się najeść naleśników ze śmietaną i truskawkami :D zawsze kiedy się ma na to ochotę ....robi się mniej piękne gdy brakuje do naleśników mleka :D to wtedy można zjeść same truskawki ze śmietaną i znów jest pięknie :D :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się! :)

  Życie... Jego piękno dla mnie tkwi w małych, codziennych rzeczach - w kubku kawy o poranku, zaczytaniu w dobrej książce, wtuleniu się w ramiona ukochanej osoby pod ciepłą kołderką, w powrotach w rodzinne strony, mokrym całusie małego dziecka,błyszczących ze wzruszenia oczach mamy. Trzeba tylko umieć nauczyć się to piękno dostrzegać :)

  Mój emial: moniczka1709@gmail.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że wiem już, co mogę napisać :)

  Dla mnie zawsze całym życiem była pasja i to ona po dziś dzień motywuje mnie do wszystkiego. Dzięki niej czuję, że żyję. Kiedy mam zły dzień udaje się tam, gdzie zawsze czuje się bezpieczna. Kocham konie, jeżdżę odkąd pamiętam i poczucie wolności jakie mi dają jest dla mnie niezastąpione. Dla postronnego obserwatora to ryzyko nie warte angażowania, a dla mnie - to cały świat. Nic nigdy nie zastąpi mi szybkości, nadziei i zapomnienia, kiedy galopuję przed siebie. Żyję właśnie dla tych chwil, kiedy subtelną nutę niebezpieczeństwa mieszam z moją największą miłością.

  Mój mail: morus1@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Oczywiście muszę spróbować zdobyć własny egzemplarz :)

  Myślę, że wystarczającym powodem by żyć jest uśmiech. Ale nie taki zwyczajny uśmiech, który niekiedy jest wymuszony i co ważniejsze nie nasz, bo choć teoretycznie jest oznaką naszego szczęścia, to najpiękniejszy jest uśmiech osoby bliskiej sercu - to widok dla którego warto żyć. Daje tyle radości, ile nie jesteśmy w stanie sami sobie dać i napełnia serducha ogromna dawką miłości :)

  bookowa.al@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się :)
  Mail: emulcja@gmail.com
  Dla mnie motywacją i powodem dla którego chcę żyć jest moje niezawodne ukulele. Zawsze gdy mam doła i mam wszystkiego dość, biorę ukulele w ręce i zaczynam grać. Zapominam o wszystkim i uświadamiam sobie ile jeszcze piosenek nigdy nie zagrałam i jak wiele mogę jeszcze ich odkryć. Moje życie staje się wtedy piękne, a ja jestem szczęśliwa. A potem uspokojona i w dobrym humorze zabieram się za rozwiązywanie moich problemów, które dziwnym sposobem są już o połowę mniej groźne :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłasza się evik2212@wp.pl

  Dlaczego warto żyć?
  Rozważania na ten temat rodzą się w niejednej głowie istoty ludzkiej. Z pewnością polegniecie na rozwikłaniu tej zagadki. Nie jest to hasło , które po wpisaniu w wyszukiwarkę, ujawni się nam tylko jako czekająca na przepisanie gotowa nieskazitelna odpowiedź... Nie jest to także wciśnięta w określone przeciętne ramy i zamknięta szczelnie w rubryce na odpowiedź, którą bez problemu możemy wyrecytować z pamięci...Dlatego tak często zatracamy się w sensie swojego istnienia. Żyjemy według schematów, które nie sprawiają, że nasze życie staje się idealne, a tym bardziej wyjątkowe... Aby odnaleźć wartość naszej egzystencji musimy wyjść poza margines naszej bezpiecznej i niezrozumiałej esencji. Stawiać swą wartość wyżej niż świetnie wyidealizowana regułka składająca się z dwóch wersów, znaleziona w wyszukiwarce internetowej. Nie możemy dać się wcisnąć w idealny element układanki, bo przecież nie przynależymy do jakiejś części świetnie skonstruowanego schematu. Po wydostaniu się z pułapki codzienności i uzmysłowieniu sobie swojej indywidualnej ścieżki życia, odpowiednikiem schematu staną się dla nas priorytety, które są źródłem naszej wartości. Każdy cel jest dla nas walką o lepsze jutro, każdy dzień daje nam szanse realizacji czegoś niemożliwego...

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się :D
  gracja313@tlen.pl
  Życie jest piękne, ponieważ nigdy nie wiemy, co nas może spotkać (chodzi o te pozytywne rzeczy). Możemy sie rozwijać, odczuwać, poznawać. Możemy cieszyć się, kochać. Warto żyć z samej ciekawości, aby zobaczyć jak się dalej wszystko potoczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się!
  fotox@op.pl
  Warto żyć oczywiście dla poznawania świata, nie ograniczać się do stałego pobytu w jednym miejscu, ale podróżować albo chociaż mieć pojęcie, że nie wszędzie jest tak jak teraz, tak jak tutaj i warto dać oczom coś innego. Niech doświadczają niezwykłych budowli, widoków, gór czy pejzaży. Poznawanie świata i zarazem kultur sprawia, że życie staje się ciekawsze, a my w miarę jedzenia nabieramy apetytu na kolejne wyzwania podróżnicze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  brakloginu01@gmail.com

  Życie jest zaskakujące, trudne, nieprzewidywalne, ale i piękne. Nigdy nie wiemy, co nas czeka za rogiem, sami tworzymy swoją przyszłość, mamy prawo do dokonywania własnych wyborów i popełniania błędów.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziękujemy Wam za wszystkie zgłoszenia - jeszcze dziś wypatrujcie wyników. :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.