sobota, 6 grudnia 2014

Garść ogłoszeń parafialnych

To, że w ostatnim czasie jesteśmy leniwymi bułami i ciężko jest nam się zabrać za cokolwiek, jest powszechnie wiadome. Oboje mamy sporo roboty i jesteśmy trochę zmęczeni; ciężko nam sięgać po książki i skupiać myśli na recenzjach, ale absolutnie nie porzucamy bloga. Prawdę mówiąc mamy dla Was kilka ważnych ogłoszeń – rozpoczynamy bowiem projekty, które planowaliśmy już od jakiegoś czasu. W najbliższych dniach możecie spodziewać się kilku blogowych nowości, a są to trzy cykle, w ramach których (częściej lub rzadziej) będą się pojawiały konkretne wpisy.

Prowadząc bloga opowiadamy Wam o zdecydowanej większości książek, które aktualnie przewijają się przez nasze ręce, serca i umysły. Co jednak z tekstami, które poznaliśmy wcześniej, a były na tyle istotne by pozostać w naszej świadomości na dłużej? Uznaliśmy, że miło będzie o nich wspomnieć i tym samym wyciągnąć je z półek i odświeżyć sobie ich treść. Nie będą to klasyczne recenzje – dojdzie tu na pewno aspekt emocjonalny, który wiąże nas z owymi książkami. Nie będą też częste, bo zasób tekstowy jest ograniczony.

Drugi projekt wyrósł z zajęcia, jakim paramy się przez większość wspólnie spędzanego czasu. Jest to na pewno jakieś (jeszcze nie omówione) zaburzenie, ale fakt – potrafimy grać w karcianki i planszówki godzinami. Postanowiliśmy zatem poopowiadać Wam czasem, które gry zrobiły na nas największe wrażenie ze szczególnym uwzględnieniem dwóch ważnych aspektów: grywalności (czy nie rzucamy zabawki w kąt) oraz mechaniki przy rozgrywce dwuosobowej (bo o takie nam chodzi). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a my nabierzemy wprawy w fotografowaniu u omawianiu czegoś innego niż, statyczna bądź co bądź, książka, nasze teksty na ten temat poczytać będzie można również na http://graniewparze.blogspot.com (witryna póki co jest nieaktywna).

To zdecydowanie najświeższy pomysł i z tego też względu najbardziej obawiamy się o jego trwałość. W każdym razie trochę z potrzeby dopieszczenia wewnętrznego dziecka, a trochę z chęci rozwoju w kontekście recenzowania różnych książek, postanowiliśmy raz na jakiś czas pomyśleć również o najmłodszych czytelnikach. W opiniach tego typu na pewno będzie sporo zdjęć (książki dla dzieci są teraz takie piękne!), ale też zwrócenie uwagi na nieco inne aspekty, niż w przypadku „dorosłych” tekstów.

~*~

A na koniec zostawiamy drobny sygnał dotyczący konkursu – szykujemy coś większego i cały czas zbieramy do tego siły i kreatywność (a także czekamy na dotarcie wszystkich nagród). Startujemy w najbliższych dniach i już teraz wszystkich zapraszamy!


Jak podobają się Wam nasze pomysły? Na coś czekacie szczególnie? ;>

8 komentarzy:

 1. Chętnie poczytam o książkach, które uwielbiacie.. Sama mam nawyk wracania do ulubionych lektur po kilka razy:)

  http://w-krainie-slow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja też. Są książki, które czytałam co najmniej kilkakrotnie ;)

   Usuń
 2. Najbardziej czekam na cykl o grach, zwłaszcza że jeśli chodzi o karcianki i planszówki to też zazwyczaj sięgam po te dla dwóch osób.

  OdpowiedzUsuń
 3. No ja też czekam na gry, bo uwielbiam w nie grać, zwłaszcza we dwie osoby :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko brzmi bardzo dobrze:) Chętnie do was zajrzę i poczytam o książkach, do których wracacie;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej podoba mi się projekt pt. "Książki do których wracamy". Tak, na te wpisy będę czekać :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są dla nas źródłem siły do prowadzenia bloga i wielkiej radości, dlatego też będziemy wdzięczni za każdy pozostawiony przez Was ślad.